Tényleg azt hiszi, hogy a rendszergazdák munkája ma már teljesen felesleges? Hatalmas tévedés. Rengeteg olyan kemény helyzet kerülhet elő egy cég életében, amikor a rendszergazda szinte megmentheti a céget annak teljes infrastrukturális összeomlásától.
Miben segíthet egy jó rendszerüzemeltető, IT szakértő a cégünk életében? Lássuk a válaszokat!
A rendszergazda egy olyan szakember, aki informatikai rendszereket telepít, infrastruktúrákat épít ki, segít a beszerzésekben és a jelszavak visszaállításában. Minden, ami rendszer és infrastruktúra, egészen a szoftverektől a hardverekig.
Az, hogy soha nem lehet előre tudni, hogy mit fog hozni az élet. Honnan tudhatnánk például azt, hogy mikor lesz szükség ad-hoc szintű segítségnyújtásra. Lehet, hogy a rendszerüzemeltető idejében, amikor baj van, a gyár működési idejéből milliós összegek esnek ki az ablakon. Ekkor a rendszergazdán van minden szem, az ő tudásán, szakértelmét, szakmaiságán múlik gyakorlatilag minden.
Ami igazán különleges az egészben, az az, hogy ez a munka rendkívül jó szociális érzéket is igényel. Tudni kell az ügyfelek nyelvén beszélni, de az is rendkívül fontos, hogy a problémákat konyhanyelven mondjuk el, magyarázzuk el, mert különben nem biztos, hogy meg fognak érteni bármit is.
Mindez természetesen cég-és munkahely függő. Abban az esetben, ha nagyobb, komplexebb infrastruktúrát kell kiépíteni, mondjuk egy gyárban, szinte biztos, hogy magasabb fizetésekre számíthatunk, akár az egymilliós bér sem ritka. Kisebb cégeknél értelemszerűen más bérezési paraméterek lelhetőek fel.